logo kamieniarz Rzeszów

Odwiedź nas

Rzeszów

Godziny otwarcia

Pon - sob 8:00 – 18:00

Niedz – nieczynne

Zadzwoń

logo kamieniarz Rzeszów

Zadzwoń

Parapety z konglomeratu – rynkowy hit

Konglomerat – jego składnikami są żywica i różne odłamki kamieni naturalnych. Jest to produkt przemysłowy, posiadający podobne właściwości co naturalny kamień, choć jest od niego lżejszy. Parapety z konglomeratu to elementy budowlane o najwyższych właściwościach i o świetnym stosunku jakości do ceny. Dowiedz się, dlaczego warto w nie zainwestować.

Zalety wewnętrznych parapetów z konglomeratu

Są odporne na szkodliwe działanie wysokich temperatur oraz promieni słonecznych. To ogromna zaleta, zważywszy na miejsce, gdzie się je montuje. Przeważnie jest nim przestrzeń między oknem a grzejnikiem, co zapewnia odpowiedni przepływ powietrza w pokoju.

Wysoka wytrzymałość na warunki atmosferyczne parapetów z konglomeratu nie jest ich jedyną zaletą. Cechują się również odpornością na różne uszkodzenia mechaniczne i wilgoć. Nie tylko więc trudno je potłuc, ale też i zamoczyć, a co więcej – nie wymagają impregnacji.

MASZ JAKIEŚ PYTANIA?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Przed zamontowaniem parapetów z konglomeratu mogą rodzić się pytania dotyczące ich przyszłej pielęgnacji. Obecnie mamy dostęp do dużej ilości środków czyszczących i wybór tego najlepszego bywa niekiedy problematyczny. Jednak gładka i równa nawierzchnia parapetów daje się skutecznie zmywać, nawet przy użyciu płynu do naczyń, o ile ma on neutralne pH.

Parapety z konglomeratu mają jeszcze kilka istotnych cech:

  • absorbują temperaturę otoczenia i są miłe w dotyku,
  • są tańsze od parapetów z kamieni naturalnych,
  • mają estetyczny wygląd,
  • dostępne w szerokiej palecie.

Istnieją różne sposoby dekoracji tego typu parapetu. Jego wykończenie może być matowe, z połyskiem; do tworzywa dodaje się też brokat, co pozwala uzyskać oryginalny efekt. Z konglomeratu przeważnie wytwarzane są parapety wewnętrzne, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć z niego podokiennik.

Decydując się na zakup parapetu z konglomeratu, należy dobrać go tak, aby korespondował z aranżacją wnętrza. Nie powinno to jednak stanowić problemu, gdyż możliwości kreacji jest wiele.

Kwarcowy i marmurowy – atrakcyjne konglomeraty

Konglomerat marmurowy to materiał, w którego skład procentowy, w przeważającej części, wchodzi marmur. Zajmuje on 95% konglomeratu, pozostałe 5% to żywica poliestrowa. Jest to niedrogie, lecz niezwykle trwale tworzywo. Jedną z jego zalet jest także wygląd. Ten rodzaj konglomeratu niemalże w niczym nie różni się od prawdziwego kamienia. Nie powinno to nikogo dziwić, gdyż to właśnie kamień jest jego głównym budulcem – dlatego parapety te są tak popularne.

Przeczytaj także: Nagrobki z granitu – dostojne i eleganckie

Parapety z konglomeratu cięcie Rzeszów

Spośród parapetów z konglomeratu omawianego typu wyróżniamy:

  • konglomeraty łupane,
  • konglomeraty marmurowe mielone.

Te pierwsze polecane są do tradycyjnych wnętrz. Dzięki dużym i wyraźnym kamieniom pasują do wzorów klasycznych. Pod względem cenowym są przeważnie porównywalne, np. z parapetami z laminatu.

Konglomeraty marmurowe mielone z wyglądu przypominają marmur. Wyróżniają je charakterystyczne białe żyłki. Parapety z konglomeratu tego typu pasują do nowoczesnych wnętrz, choć równie dobrze można je zamontować we wnętrzu o całkowicie tradycyjnym wystroju.

Wybór konkretnego rodzaju konglomeratu zazwyczaj zależy od koncepcji aranżacji wnętrza. Jednak bez względu gatunek, warto pamiętać, iż konglomeraty te nie puchną od wody i nie kruszą się pod wpływem temperatury grzejnika. Zaplamienie – to w zasadzie jedyne zagrożenie.

Kup profesjonalne parapety wewnętrzne, skorzystaj z usług profesjonalistów Kamieniarz Rzeszów.