logo kamieniarz Rzeszów

Odwiedź nas

Rzeszów

Godziny otwarcia

Pon - sob 8:00 – 18:00

Niedz – nieczynne

Zadzwoń

logo kamieniarz Rzeszów

Zadzwoń

4 ważne kwestie przy zamawianiu nagrobków

Profesjonalne usługi kamieniarskie to możliwość zlecenia prac bez konieczności doglądania każdego etapu tworzenia nagrobków, natomiast aby mieć pewność, że całość zostanie wykonana zgodnie z Twoim życzeniem, warto świadomie podejść do kilku zagadnień.

Nowoczesne nagrobki w solidnym wydaniu

Dla powodzenia całej realizacji największe znaczenie będą mieć poniższe zagadnienia.

1. Kompetencje pracowników tworzących nagrobki

Wybierając współpracę z zakładem kamieniarskim zapytaj o doświadczenie pracowników, a także o to, czy nad ostatecznym efektem nadzór ma osoba z odpowiednimi uprawnieniami, czyli przede wszystkim z tytułem mistrza kamieniarstwa. Takie kwalifikacje to dobry prognostyk dla powodzenia całej realizacji.

2. Wybór odpowiedniego kamienia

Obecnie najpopularniejsze surowce to marmur, granit oraz piaskowiec. Najtrwalszy spośród nich jest granit – jego imponująca odporność na zarysowania i na uszkodzenia mechaniczne sprawia, że nagrobki wyglądają estetycznie przez lata. Co więcej, jest to kamień łatwy do utrzymania w czystości.

MASZ JAKIEŚ PYTANIA?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

3. Decyzja o wielkości i charakterze nagrobka

O tym, czy pomnik ma być pojedynczy, podwójny, czy na przykład urnowy, decydują różne okoliczności. Jeżeli zgłaszasz się do zakładu kamieniarskiego, otrzymasz informację o wszystkich możliwościach. Na cmentarzach miejskich wymogiem jest, aby wielkość nagrobków nie przekraczała obszaru danego grobu.

4. Dobór elementów dodatkowych

Twoje zamówienie może dotyczyć również dodatkowych usług, wykonanych w ramach jednej realizacji. Z samą konstrukcją pomnika może być zespolony kamienny wazon na kwiaty, natomiast warto zastanowić się również nad inwestycją w ułożenie niewielkich płytek na ziemi wokół nagrobka i ustawieniem kamiennej ławki.

O nagrobkach z projektów i gotowych konstrukcjach

Z nagrobkami wiąże się kilka korzystnych opcji, które sprawiają, że propozycja współpracy będzie idealnie dobrana do Twoich oczekiwań. Jeżeli masz własną koncepcję nagrobka, w zakładzie kamieniarskim można zrealizować ją w całości lub po niezbędnych korektach przed wykonaniem. Standardem jest projektowanie pomników i nagrobków od podstaw i gotowa baza projektów, lecz możliwe jest także zaprojektowanie konstrukcji unikalnej, na Twoje życzenie.

Dopełnienie stanowić powinna uzupełniana o nowe modele pomników ekspozycja, która jest znacznym udogodnieniem, gdy priorytet stanowi szybki montaż, bez czasu oczekiwania na wykonanie poszczególnych elementów konstrukcyjnych. Pozostaje jedynie uzupełnienie płyt o litery lub wypiaskowanie tych liter, wprawienie ewentualnych elementów dodatkowych.

Przeczytaj także: Parapety z konglomeratu – rynkowy hit

Nagrobki oferta zakładu kamieniarskiego Rzeszów

Powierz tworzenie nagrobków profesjonalistom

Zazwyczaj już podczas pierwszej rozmowy zauważysz, czy warto powierzać wykonanie pomnika Twoich bliskich danemu zakładowi kamieniarskiemu. Na korzyść usługodawcy przemawiać będzie rzetelne omówienie poszczególnych etapów współpracy, przedstawienie realnego kosztorysu oraz dobranie najkorzystniejszej dla Ciebie opcji pod kątem czasu od poczynienia ustaleń do zakończenia realizacji. W kwestii nagrobków liczy się każdy detal, chociażby pora roku, która ma wpływ na stopień namarzania ziemi.

Ustalenia związane z nagrobkami dla Twojej wygody

Nagrobki to domena zakładów kamieniarskich, które w odróżnieniu od dystrybutorów konstrukcji gotowych, tworzą całość od podstaw. Kamieniarskie rzemiosło jest dziedziną naznaczoną nieustannym rozwojem – zawsze z korzyścią dla Klientów.

Dowiedz się więcej o naszych nagrobkach. Zapraszamy do naszej siedziby, zachęcamy do kontaktu telefonicznego Zakładem Kamieniarskim w Rzeszowie.