logo kamieniarz Rzeszów

Odwiedź nas

Rzeszów

Godziny otwarcia

Pon - sob 8:00 – 18:00

Niedz – nieczynne

Zadzwoń

logo kamieniarz Rzeszów

Zadzwoń

Blaty kuchenne precyzja wykonania

Estetyka oraz funkcjonalność kuchni pod kątem blatów kuchennych będzie spójna z Twoimi oczekiwaniami, gdy wybierzesz odpowiedni materiał, a jego obróbkę powierzysz specjalistom. W naszym zakładzie kamieniarskim nieustannie tworzymy płyty blatów, które po zamontowaniu będą spełniać swoją rolę i usprawniać codzienne użytkowanie.

Odpowiednio dobrane blaty kuchenne to kapitał na przyszłość

Dobór blatu kuchennego może być uwarunkowany wieloma kryteriami, natomiast najważniejsze i najczęściej brane pod uwagę wytyczne to:

  • wygląd blatów kuchennych – podobnie jak w przypadku blatów łazienkowych oraz schodów, tak i tutaj istotna jest barwa powierzchni, stopień nasycenia koloru, a w przypadku kamieni naturalnych również charakter użylenia,
  • planowana intensywność użytkowania – gdy blat będzie często eksploatowany, zdecydowanie lepiej sprawdzi się granit, natomiast do kuchni odwiedzanych sporadycznie wystarczy odpowiednio dobrany konglomerat,
  • styl pozostałych elementów wyposażenia – na przykład szlachetny styl granitowych posadzek oraz elementów ze stali i szkła zdecydowanie lepiej podkreśli blaty kuchenne z prawdziwego kamienia, właściwie polerowany, z wyprofilowaną krawędzią.

Najważniejszym aspektem w kamieniarstwie przy użytkowaniu blatów jest w wersji kuchennej ich styczność z żywnością, dlatego szczególną uwagę należy zwrócić na regularne usuwanie wilgoci oraz zabrudzeń z powierzchni blatu. Przy nowoczesnych powierzchniach jest to proste i szybkie.

Technika wykonywania blatu kuchennego ma istotne znaczenie

Przy pozyskiwaniu kamienia z naturalnych skał, stosowane są zazwyczaj specjalne piły taśmowe, które tną precyzyjnie i efektywnie, zapewniając minimalne straty surowca.

Po otrzymaniu granitu lub innych kamieni naturalnych od naszych dostawców, do przygotowania blatu kuchennego, podobnie jak podczas tworzenia blatów łazienkowych, używamy specjalnych pił formatowych CNC, które wyróżniają się:

  1. sterowaniem komputerowym – co wpływa między innymi na idealną powtarzalność wyciętych blatów,
  2. optymalną wydajnością – skraca to znacznie czas realizacji nawet najbardziej zaawansowanych zleceń,
  3. wytrzymałą konstrukcją – pozwala ona ciąć płyty o wymiarach 2,5 x 3,5 m i o masie całkowitej równej 1 tony.

Specjalna diamentowa tarcza tnąca jest niezastąpiona do dzielenia na mniejsze części tak twardego i wymagającego surowca, jakim jest kamień, dlatego wszystkie nasze realizacje od pomników i nagrobków poprzez blaty kuchenne po schody granitowe są wykonane tak precyzyjne.

Kuchnia – miejsce spotkań lub strefa relaksu

Dzisiejsze kuchnie mogą stanowić nawiązanie do tradycji pod kątem wyglądu i funkcjonalności, lecz coraz częściej przyjmują zupełnie nową formę, która wymaga dodatkowych udogodnień. Do najpopularniejszych wersji należą:

  • aneks kuchenny,
  • kuchnia połączona z jadalnią np. blaty granitowy,
  • kuchnia ze specjalnie wydzieloną wyspą.

W każdej z tych wersji niezbędne są blaty kuchenne, które wykonujemy w oparciu o nowoczesną technologię.

Blaty kuchenne z montażem w Rzeszowie i okolicach

Myśląc o swojej obecnej lub przyszłej kuchni, rozważ zakup blatów kuchennych, które będą współgrać z otoczeniem, dobrze zniosą wysoką temperaturę oraz zawilgocenia. Nasze realizacje na terenie Rzeszowa i innych miejscowości pokazują, że można połączyć estetykę i walory użytkowe. Z przyjemnością zaaranżujemy również Twoje otocznie.