logo kamieniarz Rzeszów

Odwiedź nas

Rzeszów

Godziny otwarcia

Pon - sob 8:00 – 18:00

Niedz – nieczynne

Zadzwoń

logo kamieniarz Rzeszów

Zadzwoń

Piękniejsze wnętrza i elewacje z kamieniem dekoracyjnym

 

Ozdobne płytki oraz panele, które występują pod nazwą kamienia dekoracyjnego, dodają charakteru pomieszczeniom i elewacjom, stanowią bezpretensjonalną ozdobę. Ich walory użytkowe sprawiają, że każdą realizację montażu możemy wykonać w krótkim czasie, po uprzednim dobraniu koloru, kształtu i wyglądu kamienia pod kątem indywidualnych ustaleń.

Kamień dekoracyjny – różne formy do wyboru

Zależnie od Twoich upodobań, kamieniowi dekoracyjnemu możesz dać miejsce na większych powierzchniach lub jedynie na niewielkich elementach konstrukcyjnych – zawsze będzie wyglądać korzystnie. Najpopularniejsze zastosowania to:

  1. dekoracja ścian wewnętrznych w salonie, kuchni, jadalni;
  2. ozdoba przedpokoju jako alternatywa dla boazerii;
  3. okładzina wokół ścian kominka z paleniskiem oraz biokominków;
  4. dopełnienie elewacji, zazwyczaj do określonej wysokości przy blatach granitowych;
  5. wykończenie ogrodzeń betonowych, na przykład jako kształtki łupane.

Mnogość zastosowań wynika również z różnorodności takiej formy kamienia dekoracyjnego, który występuje w postaci:

  • dużych symetrycznych paneli, najczęściej prostokątnych;
  • mniejszych form, lecz również o regularnych kształtach (na przykład wzór cegły);
  • asymetrycznych płytek, które dopiero skomponowane w całość stanowią na ścianie uporządkowaną, spójną wizualnie powierzchnię kamienną lub kamieniopodobną.

W poszukiwaniu pomysłów na wykończenie wnętrz i elewacji warto zatem skorzystać z pomocy kamieniarza i wybrać design inspirowany naturą. Więcej informacja na naszym blogu zakładu kamieniarskiego

Naturalna i sztuczna wersja kamienia

O kamieniu dekoracyjnym można mówić także w kontekście materiału wykonania. Proponujemy naszym Klientom dwie opcje do wyboru.

KAMIEŃ NATURALNY – do najpopularniejszych należą granit, kwarcyt oraz marmur. W wersji do montażu na ścianę lub elewację gotowe formy oferujemy w opcji naturalnie matowej lub dodatkowo matowionej technologicznie, na przykład przez płomieniowanie lub szczotkowanie.

KAMIEŃ SZTUCZNY – lekkie, betonowe oraz gipsowe płytki w różnej kolorystyce od niemal białej po ciemny grafit i czerń. Gotowe formy uzyskiwane są w procesach produkcyjnych, dlatego możliwe jest zachowanie maksymalnej powtarzalności wzorów lub ich dowolne różnicowanie.

Nazwa, która zobowiązuje, czyli kamień dekoracyjny w praktyce

O estetyce i finezji kamienia dekoracyjnego świadczą jego cechy, widoczne po zakończeniu montażu. Bogactwo kształtów, faktur oraz barw sprawia, że projektujemy w naszym zakładzie kamieniarskim unikalne kompozycje, kojarzące się z gorącym klimatem Sahary lub wnoszące elegancki chłód marmuru.

Odpowiedni dobór i ułożenie płytek sprawia również, że na wyłożonych nimi powierzchniach pojawia się inspirujący efekt światłocienia. Stopień i charakter załamywania światła to niuanse, lecz na takie detale również zwracamy uwagę, aby spełniać oczekiwania Klientów.

Potencjał w kamieniu dekoracyjnym – zapraszamy do Rzeszowa

Sprzedaż oraz montaż kamienia dekoracyjnego poprzedzamy fachowym doradztwem zarówno w naszej siedzibie w Rzeszowie, jak również w domu Klienta. Zadzwoń do nas, zaufaj profesjonalistom i odmień swoje otoczenie.