logo kamieniarz Rzeszów

Odwiedź nas

Rzeszów

Godziny otwarcia

Pon - sob 8:00 – 18:00

Niedz – nieczynne

Zadzwoń

logo kamieniarz Rzeszów

Zadzwoń

Estetyka blatów granitowych w Twoim otoczeniu

 

Z blatami granitowymi wygląd wnętrz nabiera charakteru i finezji, a gotowa aranżacja spełnia wymogi również pod kątem wygody użytkowania. W ramach usług kamieniarskich odpowiednio dobieramy rodzaj, zabarwienie oraz sposób wykończenia danego blatu dla uzyskania efektu zgodnego z założeniami.

To warto wiedzieć o blatach granitowych

Granit jest głębinową skałą magmową o zwartej strukturze jawnokrystalicznej, czyli takiej, gdzie pojedyncze kryształki można zobaczyć bez powiększenia. Wpływa to na atrakcyjny wygląd gotowych elementów z granitu, od pomników i nagrobków po wyposażenie wnętrz w postaci:

 • blatów kuchennych, montowanych zarówno jako część ciągów technologicznych lub w postaci osobnego blatu wyspy kuchennej,
 • blatów łazienkowych, w które wpuszczana jest umywalka, a dopełnieniem może być na przykład granitowa okładzina ścienna.

Spośród najpopularniejszych form wykończenia blatów granitowych proponujemy między innymi:

 • polerowanie – dla uzyskania wysokiego połysku,
 • płomieniowanie – dla uzyskania szorstkiej powierzchni (antypoślizgowej),
 • szczotkowanie – efekt satynowego zmatowienia,

Spotkać można również inne nazwy obróbki kamienia, na przykład „antico”, młotkowanie, czy wytrawianie, natomiast zazwyczaj są to synonimy powyższych, stosowane przez dany zakład kamieniarski lub charakterystyczne dla danej odmiany kamienia. Na przykład „postarzanie” metodą wytrawiania stosuje się wyłącznie w marmurach.

Granit na blaty – połączenie idealne

Kamień naturalny w takim wydaniu zapewnia cechy użytkowe, które sprawiają, że Twoja kuchnia i łazienka staną się bardziej funkcjonalne oraz bezpieczne. Na przykładzie blatów granitowych widać, że jest to surowiec:

 • odporny na zarysowania – niegroźny granitowi jest nawet kontakt z ostrzem noża; ostrze się stępi, natomiast granit pozostanie bez śladu,
 • idealny do wysokich temperatur – na blacie kamiennym można postawić garnek z gorącą potrawą; minerał ten to odporność rzędu powyżej 600oC,
 • wodoodporny – ma to znaczenie zarówno w kuchni podczas gotowania i wydzielania się pary, jak również w łazience; warunkiem jest:
  • odpowiedni dobór kamiennych blatów pod kątem materiału wykonania,
  • polerowana powierzchnia, zamykająca dostęp do struktury porów kamienia,
  • brak uszkodzeń mechanicznych oraz innych niedoskonałości.

Podobnie również schody granitowe, a także inne często i intensywnie użytkowane nawierzchnie warto wykonać z granitu, aby przez lata cieszyć się trwałością tego wyjątkowego kamienia.

Funkcjonalne blaty granitowe w Rzeszowie

Zapewniamy naszym Klientom komfort użytkowania kuchni, łazienki oraz innych wnętrz, wyposażonych w blaty granitowe. Również wysokiej klasy obiekty użytkowe, na przykład hotele, pensjonaty czy restauracje, korzystają z naszych usług, wybierając granit do swoich pomieszczeń.

Zamów blaty granitowe wraz z montażem

Warto postawić na długotrwałe rozwiązania i zainwestować w wysoką jakość surowca, gdy interesują Cię aranżacje z blatami granitowymi. Nasz zakład kamieniarski w Rzeszowie to miejsce, w którym zrealizujemy Twoje oczekiwania.