logo kamieniarz Rzeszów

Odwiedź nas

Rzeszów

Godziny otwarcia

Pon - sob 8:00 – 18:00

Niedz – nieczynne

Zadzwoń

logo kamieniarz Rzeszów

Zadzwoń

Idea blatów kamiennych do wnętrz z charakterem

 

Kamień jest surowcem, z którego poprzez odpowiednią obróbkę uzyskujemy wyjątkowy wygląd blatów, schodów, pomników. Szafki i inne konstrukcje zwieńczone blatami kamiennymi zyskują szlachetny wygląd. Ten rodzaj wykończenia jest wybierany jest zarówno do wielkopowierzchniowych domów, jak i do kameralnych mieszkań.

Zaaranżuj swoją przestrzeń z blatami kamiennymi

O powodzeniu danej realizacji decyduje głównie pochodzenie surowca, czyli miejsce wydobycia skał, które w finalnej wersji dotrą do Ciebie jako blaty kamienne. Kamień to bowiem kategoria ogólna, a z niej do konstrukcji kuchennych i łazienkowych najczęściej wybieramy poszczególne odmiany tego surowca.

  1. GRANIT – wyjątkowy ze względu na niezwykłą trwałość, odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz wytrzymałość w wysokich temperaturach. Dostępny jest w dużych blokach, dlatego możesz nam powierzyć wykonanie największych konstrukcji kuchennych blatów.
  2. MARMUR – należy do skał wapiennych, zatem jest mniej twardy, natomiast po odpowiednim wygładzeniu i zaimpregnowaniu z powodzeniem spełni rolę jako blaty kuchenne lub łazienkowe. Ważne jest jedynie, aby niezwłocznie ścierać z niego wszelkie zabrudzenia i usuwać wilgoć.
  3. TRAWERTYN – rodzaj skały osadowej, powstałej z nawarstwiania się wapiennej martwicy. Za wyborem tego rodzaju blatów przemawia ich niezwykła estetyka oraz charakterystyczna trójwymiarowość powierzchni, natomiast tutaj również konieczna jest staranna pielęgnacja

Pełna usługa, czyli wszystko, co związane z tworzeniem blatów

Tak jak w przypadku schodów z granitu oraz parapetów, tak również przy tworzeniu blatów kamiennych ważne są wszystkie czynniki, składające się na powodzenie danej realizacji. Priorytetem jest dla nas wszechstronność usług, w tym również opieka pomontażowa, natomiast zanim gotowe blaty pojawią się w Twoim domu, firmie lub w innym obiekcie:

  • wykonujemy dokładny pomiar wnętrz i powierzchni – istotne znaczenie mają zarówno same wymiary blatu jak również proporcje, aby całość wyglądała spójnie wraz z aranżacją kuchni, czy łazienki,
  • projektujemy blaty zgodnie z ustaleniami – podstawą jest zawsze rozmowa, podczas której możesz wybrać kamień według własnego gustu (kolor, strukturę, rodzaj wykończenia), zanim przystąpimy do realizacji,
  • wykonujemy blaty – nowoczesny park maszynowy pozwala nam pracować na różnych odmianach kamienia, zawsze z odpowiednią precyzją, część procesów impregnacji i polerowania wykonujemy natomiast ręcznie np. blaty granitowe
  • montujemy całość – zazwyczaj blat nie wymaga dodatkowych mocowań i utrzymywany jest siłą grawitacji ze względu na swoją masę całkowitą (największe płyty mogą ważyć kilkaset kilogramów); opcjonalnie stosujemy specjalne zaprawy.

Nasze usługi kamieniarskie w Rzeszowie to odpowiedź na realne oczekiwania Klientów.

Zamów blaty kamienne z Rzeszowa

Wykonując zawód kamieniarza mamy nieustanną potrzebę wdrażania innowacji, zawsze z myślą o przyszłych realizacjach, co widać również w tworzonych przez nas blatach kamiennych. Zapraszamy do naszej siedziby w Rzeszowie lub do kontaktu mailowego i telefonicznego.