logo kamieniarz Rzeszów

Odwiedź nas

Rzeszów

Godziny otwarcia

Pon - sob 8:00 – 18:00

Niedz – nieczynne

Zadzwoń

logo kamieniarz Rzeszów

Zadzwoń

Usługi kamieniarskie – nie tylko pomniki

Dla wielu nas usługi kamieniarskie kojarzą się tylko z zamawianiem pomnika. W rzeczywistości dziedzina rzemiosła, jakim jest kamieniarstwo, zajmuje się wykonywaniem wielu przedmiotów, które spotykamy na co dzień w najróżniejszych miejscach. Utalentowany kamieniarz wykonuje kamienne ozdoby np. zwieńczenia murów, ale także różnorakie przedmioty użytkowe stosowane na zewnątrz. Dzieje się tak ze względu na wyjątkową trwałość i wytrzymałość kamiennych elementów na czynniki atmosferyczne i upływ czasu. Zobaczmy, co oferują nam nowoczesne usługi kamieniarskie oraz jak powstają wyjątkowe przedmioty z kamienia.

Kamieniarstwo – branża z tradycją

Usługi kamieniarskie to jedna z niewielu dziedzin tradycyjnego rzemiosła, która przetrwała do dzisiaj, a nawet rozwinęła się dzięki nowoczesnym technologiom i maszynom. Wydobycie kamienia stało się łatwiejsze, jego obróbka została zautomatyzowana, w związku z tym pojawiły się nowe możliwości zastosowania kamienia. Popyt na dekoracyjne elementy wystroju wykonane z tego szlachetnego i naturalnego materiału nadal się utrzymuje, a nawet wzrósł.

MASZ JAKIEŚ PYTANIA?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Kamieniarstwo od samego początku skupiało się na dostarczaniu materiałów budowlanych. W dzisiejszych czasach branża ta skupia się na tworzeniu pomników i nagrobków oraz dalej dostarcza materiałów wykorzystywanych na budowach. Zmienił się jednak charakter, w jakim używany jest kamień. Nie jest on już głównym budulcem, a elementem dekoracyjnym. Tworzy się z niego:

Kamienne elementy dodają elegancji i klasy wielu budynkom. Kamień jest także wykorzystywany do tworzenia elementów obecnych w przestrzeni publicznej takich jak:

  • pomniki,
  • ławki,
  • fontanny.

Także wielu artystów sięga po ten materiał, by tworzyć niepowtarzalne i zapierające dech w piersiach rzeźby. Współczesne usługi kamieniarskie mają bardzo szeroki zakres i stosowane są w wielu dziedzinach.

Przeczytaj także: 4 ważne kwestie przy zamawianiu nagrobków

Usługi kamieniarskie Rzeszów

Nowoczesne usługi kamieniarskie

Poza tworzeniem pomników kamieniarstwo ma wiele do zaoferowania. Wystarczy wybrać się na spacer do parku, by dostrzec, jak wiele elementów wykonanych jest z kamienia. Kamienne ławki zdobią niejeden deptak w naszym kraju, nie wspominając już o fontannach czy cokołach pomników. Usługi kamieniarskie są powszechniejsze, niż może się wydawać.

Nawet w przydomowych ogrodach lub na działkach spotykamy przykłady sztuki kamieniarstwa. Naturalny materiał, taki jak kamień, doskonale współgra z naturalnym otoczeniem składającym się z krzewów, drzew i innych roślin. Usługi kamieniarskie to także układanie kostki brukowej. Jest ona ostatnio bardzo modna i zyskuje coraz większą popularność.

Wszystko w rękach fachowca

By usługi kamieniarskie wykonane zostały należycie, musimy powierzyć prace sprawdzonym fachowcom. Pomimo tego, że kamień jest materiałem twardym, bardzo łatwo jest go uszkodzić w trakcie obróbki, która wykonana w niefachowy lub nawet amatorski sposób może okazać się niebezpieczna. Kamienne przedmioty mogą ukruszyć się lub rozpaść, co stwarza zagrożenie dla osób przebywających w pobliżu.

Dlatego decydując się na usługi kamieniarskie, musimy mieć pełne zaufanie do wykonawcy. Najlepiej jest współpracować z firmą z polecenia znajomego lub takiej o dobrej opinii. W innym razie możemy otrzymać produkt niskiej jakości.

Kamieniarstwo to bardzo szeroka dziedzina, obejmująca tradycyjne nagrobki i pomniki, a także wiele ciekawych, współczesnych rozwiązań dla naszego domu oraz ogrodu.

Zobacz nasze realizacje i porady w dziale blog