logo kamieniarz Rzeszów

Odwiedź nas

Rzeszów

Godziny otwarcia

Pon - sob 8:00 – 18:00

Niedz – nieczynne

Zadzwoń

logo kamieniarz Rzeszów

Zadzwoń

Parapety jako ozdoba okna i miejsce użytkowe

 

Wybierając parapety spośród tych oferowanych w naszym zakładzie kamieniarskim, możesz mieć pewność, że zostaną one wykonane z wysokiej jakości kamienia lub tworzyw dla optymalnej wytrzymałości.

Dlaczego parapety mają istotne znaczenie

Z parapetami wiąże się kilka istotnych korzyści, o ile całość zostanie stworzona z odpowiednio dobranych materiałów i profesjonalnie zamontowana.

PARAPETY WEWNĘTRZNE w Twoim domu:

  • zabezpieczą wnękę okienną przed wszelkimi uszkodzeniami,
  • zamontowane nad kaloryferami wspomogą ogrzewanie pomieszczeń (ciepło nie wzbija się ponad parapet, lecz jest kierowane na pomieszczenie),
  • chronią ściany przed zawilgoceniem, na przykład wodą podczas podlewania kwiatów,
  • pełnią funkcję ozdobną i pod tym kątem najczęściej dobierany jest ich wygląd.

PARAPETY ZEWNĘTRZNE pełnią podobną rolę, czyli:

  • chronią elewację budynku przed zawilgoceniem wodami opadowymi,
  • stanowią odpowiednie wykończenie stolarki okiennej,
  • wpływają na walory estetyczne całego budynku.

Zróżnicowana kolorystyka płyt przeznaczonych na parapety sprawia, że zależnie od wybranego materiału możesz dyskretnie podkreślić stylistykę okien lub uczynić z parapetów charakterystyczny motyw dekoracyjny. W naszym zakładzie kamieniarskim uzyskasz fachową poradę.

Kamień naturalny i jego pochodne

W ramach usług kamieniarskich proponujemy wiele ciekawych opcji tworzenia i wykończenia parapetów, jesteśmy również otwarci na projekty indywidualne. Do każdej realizacji możemy zastosować określony rodzaj kamienia naturalnego lub materiały bazujące na surowcach kamiennych. Proponujemy zatem:

  1. parapety granitowe – chłodna, kamienna klasyka sprawdzi się w nowoczesnych projektach wnętrz, natomiast dostępne są również odmiany w tonacji ciepłej, które pomogą stworzyć domowy klimat,
  2. parapety marmurowe – charakterystyczna smugowa faktura oraz liczne żyłki to walory wizualne, które nadają marmurowi eleganckiego rysu; zależnie od opcji, marmur może mieć barwę od niemal białej po czarną,
  3. parapety z konglomeratu – powstają wskutek połączenie drobinek kamienia naturalnego, żywicy i barwników; proces formowania oraz utwardzania sprawia, że gotowe płyty są chętnie wybierane przez użytkowników jako materiał na parapety.

Tworząc kolejne zestawy parapetów bazujemy na sprawdzonych wzorcach, a jednocześnie korzystamy z nowoczesnych rozwiązań, dlatego spełnimy również Twoje oczekiwania

Umiejętny montaż parapetów jako priorytet

Niezależnie od materiału wykonania parapetów, ważne jest ich profesjonalne zamontowanie. W wersji zewnętrznej kluczem jest zachowanie odpowiedniego spadku, aby woda opadowa mogła swobodnie spływać na ziemię, natomiast zarówno w opcji wewnętrznej i zewnętrznej istotne jest, aby nie zasłaniać otworów wylotowych w ościeżnicach dla swobodnego odprowadzania pary wodnej oraz wilgoci z konstrukcji okna. O wszystkie te kwestie dbamy podczas prac montażowych.

Parapety w Rzeszowie – skorzystaj z naszych usług

Ekspozycję z gotowymi parapetami zobaczyć możesz w naszej siedzibie w Rzeszowie lub zlecić realizację indywidualną. Zakład kamieniarski Rzeszów zaprasza, jesteśmy otwarci na propozycje.