logo kamieniarz Rzeszów

Odwiedź nas

Rzeszów

Godziny otwarcia

Pon - sob 8:00 – 18:00

Niedz – nieczynne

Zadzwoń

logo kamieniarz Rzeszów

Zadzwoń

Standardy i innowacje kamieniarstwa w praktyce

 

Popularność granitu oraz innych surowców skalnych sprawia, że w dzisiejszym kamieniarstwie znajdziesz nie tylko całą gamę nagrobków, lecz również sposób na zagospodarowanie wnętrz. Fachowa obróbka kamienia jest sztuką, która towarzyszy nam w codziennej pracy. Nawiązujemy do najlepszych kamieniarskich tradycji, lecz czerpiemy również z wartościowych nowych rozwiązań.

Z kamieniarstwem odmienisz swoje otoczenie

Wyroby kamienne sprawiają, że wnętrza nabierają szlachetnego charakteru, a elementy zewnętrzne budynków również zyskują na estetyce.

W tych sferach granit spotkać możesz zatem:

Każda gotowa granitowa kompozycja ma ciekawy wygląd, a możliwość doboru barwy granitu z bogatej gamy kolorów kamienia to dodatkowy atut kamieniarstwa.

Tworzenie pomników i nagrobków w ramach usług kamieniarskich

Jako wykonawcy pomników i nagrobków wiemy, że struktura oraz tekstura kamienia pozwalają tworzyć kompozycje o unikalnym charakterze, a jednocześnie stonowane i eleganckie. Zamawiając pomnik pojedynczy, podwójny lub inną formę nagrobka, otrzymasz w naszym zakładzie kamieniarskim możliwość obejrzenia wizualizacji 3D gotowych konstrukcji.

Wybór kamienia w roli materiału nagrobkowego jest uzasadniony, ponieważ płyty, rzeźby i inne konstrukcje kamienne, widoczne na cmentarzach, z powodzeniem przetrwają wiele lat, na przykład 50 i więcej w przypadku granitu (prognozowana trwałość dla kamieni o tak zwięzłej strukturze i unikalnej wytrzymałości), co również przemawia za skorzystaniem z profesjonalnych usług kamieniarskich.

Kamienie i tworzywa w naszej gamie usług

Poza granitem w formie pomników, nagrobków, parapetów, czy blatów kuchennych tworzymy również z innych surowców naturalnych, głównie z:

 

  • marmuru, czyli skały wapiennej, której głównym budulcem jest krystaliczny kalcyt; skała ta jest matowa, natomiast standardem usług kamieniarskich jest polerowanie gotowych elementów przed ich montażem dla uzyskania połysku,
  • piaskowca – drobnoziarnistej skały osadowej o ciekawej konstrukcji oraz zabarwieniu od białego po czarne; na trwałość piaskowca wpływa obecność minerałów z gromady krzemianów (kwarc, biotyt i inne), a także minerałów ciężkich (magnetyt, cyrkon, inne).

Spośród tworzyw wybieramy odpowiednio stworzone konglomeraty, czyli utwardzoną formę żywicy z zatopionym w niej kruszywem różnych skał. Zawsze dbamy o to, aby materiał miał odpowiednią zawartość surowca, na przykład 95% kwarcu w danej konstrukcji. Stałym punktem naszej oferty kamieniarstwa są między innymi parapety z konglomeratu.

Nasze kamieniarstwo to usługi nie tylko na terenie Rzeszowa

Każdego dnia realizujemy się w pracach związanych z kamieniarstwem, a nasi Klienci z Rzeszowa i okolic są najlepszą rekomendacją jakości wykonanych przez nas zadań. Z przyjemnością pomożemy również Tobie, fachowo doradzimy i przygotujemy propozycję współpracy.