logo kamieniarz Rzeszów

Odwiedź nas

Rzeszów

Godziny otwarcia

Pon - sob 8:00 – 18:00

Niedz – nieczynne

Zadzwoń

logo kamieniarz Rzeszów

Zadzwoń

Co warto sprawdzić w nagrobkach przed i po montażu

Nasze usługi kamieniarskie to wiele zrealizowanych prac przy tworzeniu nagrobków, które znajdują się na cmentarzach w Rzeszowie, a także w innych miastach. Na podstawie zdobywanych nieustannie doświadczeń doradzamy naszym Klientom, ale sami również jesteśmy gotowi na szczegółową ocenę każdego stworzonego pomnika, czy grobowca. Odbiór nagrobka to czas na dokonanie szczegółowej analizy.

Detale nagrobków mają znaczenie

Podczas oględzin zwróć najpierw uwagę na pojedyncze elementy, tworzące dane nagrobki. Kamieniarz wykonujący tę konstrukcję powinien zadbać o:

  • gładkość powierzchni – ma to znaczenie zwłaszcza przy elementach polerowanych oraz pokrytych specjalną płynną żywicą epoksydową,
  • precyzję zespoleń – istotne między innymi w miejscach łączenia zdjęcia lub metalowego krzyża z tablicą, a także przy łączeniu wazonów z płytą nagrobną,
  • maskowanie fug – płaszczyzny styku większych elementów, na przykład poziomych płyt kamiennych z pionowymi szwelami powinny być czyste,
  • staranność wykonania liter – niezależnie od tego, czy informacje na tablicy napisowej zostały wypiaskowane, czy naklejone, ważny jest kunszt ich wykonania.
MASZ JAKIEŚ PYTANIA?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Profesjonalnie wykonane nagrobki nie budzą zastrzeżeń, są odzwierciedleniem wcześniejszych ustaleń i potwierdzeniem kompetencji kamieniarza.

Istota całości, czyli spojrzenie z innej perspektywy

Gdy nie masz zastrzeżeń do detali, można przejść do oceny nagrobka w szerszym kontekście.

SPRAWDŹ PRZYLEGANIE PŁYT – ważna jest szczelność konstrukcji, nie mogą występować odspojenia, luki oraz inne przerwy, jeżeli nie były zamierzone. Solidne nagrobki również na etapie konstrukcji i montażu wymagają precyzji. Takie normy są dla nas codziennością.

PRZYJRZYJ SIĘ JAKOŚCI POLERU – poziom wypolerowania powinien być identyczny na każdym elemencie nagrobka tworzonego w ramach usług kamieniarskich. Dotyczy to także powierzchni mniej widocznych, na przykład podwaliny pomnika, belki pod tablicą.

Przeczytaj także: 7 cech współczesnego kamieniarstwa

Nagrobki przystrojone na święta Rzeszów

OCEŃ POCHYLENIE PŁYTY NAGROBNEJ – oczywiście pod warunkiem, że jest to pochylenie w kierunku od tablicy tak, aby woda mogła swobodnie spływać z pomnika. Sam nagrobek powinien być wypoziomowany, natomiast w przypadku płyty ważny jest niewielki spadek.

POTWIERDŹ STABILNOŚĆ CAŁOŚCI – prawidłowo zamontowane elementy są całkowicie nieruchome, nie poddają się pchnięciu, co oznacza, że dobrze zniosą silne podmuchy wiatru i inne niekorzystne warunki atmosferyczne niezależnie od pory roku.

Praca nad nagrobkami wymaga precyzji i zaangażowania

O nagrobkach dla uczczenia pamięci bliskich warto porozmawiać z doświadczonym kamieniarzem. Współczesne usługi kamieniarskie to dziedzina, w której przy odpowiednim zaangażowaniu i z solidnym zapleczem technicznym można tworzyć niezawodnie, zgodnie z prawidłami sztuki kamieniarskiej.

Nowoczesne nagrobki, rozsądne ceny, solidne wykonanie. Zadzwoń do nas i poznaj szczegóły. Zapraszamy do kontaktu.