logo kamieniarz Rzeszów

Odwiedź nas

Rzeszów

Godziny otwarcia

Pon - sob 8:00 – 18:00

Niedz – nieczynne

Zadzwoń

logo kamieniarz Rzeszów

Zadzwoń

Wnętrza z pomysłem – poznaj zalety kamienia dekoracyjnego

Formowanie i barwienie gipsu tak, aby przypominał prawdziwy kamień lub cegłę to jedne z kierunków tworzenia kamienia dekoracyjnego. Popularność tej formy sprawia, że wybór jest coraz bogatszy, a zaletom takiego rozwiązania warto przyjrzeć się dokładniej.

Kamień dekoracyjny, czyli jaki?

Tworzenie kamienia dekoracyjnego z gipsu jest działaniem bardzo rozsądnym, ponieważ gips jako materiał ma duże właściwości plastyczne, a na etapie formowania można z niego tworzyć dowolne formy, zarówno zróżnicowane, jak też o idealnej powtarzalności. Taka ozdoba ścian jest prosta w montażu, ponieważ:

 1. gotowe płytki nie wymagają specjalnego spoinowania ani żmudnego łączenia poszczególnych elementów, dlatego wyłożenie nawet większych powierzchni w Twoim domu nie zajmie wiele czasu doświadczonemu kamieniarzowi;
 2. kamień dekoracyjny jest materiałem cienkim, zatem łatwo się go przycina do pożądanej długości; podatność na docinanie sprawia, że każdy element misternej kamiennej układanki będzie idealnie dopasowany do całości;
 3. dopełnieniem zestawu są gotowe narożniki, co sprawia, że te najbardziej reprezentacyjne elementy zyskają odpowiednią oprawę; systemowe rozwiązania sprawiają, że dopasowanie poszczególnych elementów nie wpływa na wydłużenie czasu montażu.
MASZ JAKIEŚ PYTANIA?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Powierzając wykonanie dekoracji ścian solidnemu zakładowi kamieniarskiemu, masz okazję wybrać spośród wielu opcji wykończenia wnętrz kamieniem dekoracyjnym.

Tradycyjne wzornictwo i dekoracje na wzór cegły

Imitacja cegły to motyw, który sprawdzi się w stonowanych wnętrzach, jeżeli wybierz kamień dekoracyjny z łagodnej gamy kolorystycznej, na przykład biały, beżowy lub odcieniach szarości, natomiast jeżeli chcesz dodać swojemu otoczeniu wyrazistości, idealna będzie cegła w odcieniach czerwieni. Niezależnie od koloru, gotowa kompozycja będzie:

 • jednolita pod względem kształtu – równo ułożone płytki stworzą wzór klasycznego, ceglanego muru,
 • symetryczna – tę formę kamienia dekoracyjnego doradzamy Klientom, którym daleki jest artystyczny nieład,
 • uniwersalna – sprawdzi się zarówno w sypialni, jak też w kuchni, czy łazience po odpowiednim zaimpregnowaniu.

Wybierając tak uformowane płytki skrócisz znacznie czas montażu. Jest to istotnym udogodnieniem zwłaszcza podczas remontu, który chcesz szybko zakończyć.

Przeczytaj także: Tak rozpoznasz solidny zakład kamieniarski – 3 ważne wytyczne

Kamień dekoracyjny na kominku Rzeszów

Nieregularna struktura kamienia dekoracyjnego

Gdy zamiast symetrii szukasz kompozycji nieco bardziej zróżnicowanych, w zakładzie kamieniarskim możesz zamówić montaż płytek imitujących prawdziwy kamień. Taka forma kamienia dekoracyjnego przypomina często kamień łupany, a efekt nierówności osiągany jest z użyciem specjalnych maszyn – łuparek, które:

 • działają precyzyjnie,
 • nie powodują zniszczeń materiału,
 • tworzą charakterystyczną chropowatość.

Gotowe płytki mogą, tak jak imitacja cegieł, przybierać idealnie pasujące do siebie formy, lecz znacznie popularniejsze są misternie zaplanowane mozaiki, w których w przemyślany sposób:

 • płytki krótsze występują wraz z dłuższymi,
 • płytki niższe łączą się z wyższymi,
 • gama barw widoczna jest na całej ułożonej powierzchni.

Mimo pozornego nieładu, całość wygląda spójnie dzięki przemyślanej wcześniej koncepcji.

Układanie kamienia dekoracyjnego zgodnie z instrukcją producenta

Dostępność preparatów uniwersalnych, przeznaczonych do mocowania płytek sprawia, że kamień dekoracyjny kupowany jest często w marketach przez osoby, dla których byłaby to pierwsza praca wykończeniowa. Polecamy jednak skorzystać w takiej sytuacji z usług zakładu kamieniarskiego, zwłaszcza, gdy masz do czynienia ze ścianami o nietypowej warstwie wierzchniej. Jednorazowa inwestycja będzie Ci służyć przez lata.

Zamów u nas kamień dekoracyjny wraz z montażem. Pomożemy Ci odmienić Twoje wnętrza.Więcej na naszym blogu zakładu kamieniarskiego