logo kamieniarz Rzeszów

Odwiedź nas

Rzeszów

Godziny otwarcia

Pon - sob 8:00 – 18:00

Niedz – nieczynne

Zadzwoń

logo kamieniarz Rzeszów

Zadzwoń

Zleć kamieniarzowi wykonanie schodów granitowych. Część 2.

W tej części przedstawimy dokładniej sposoby montażu schodów granitowych zależnie od przygotowanego projektu, który powinien być punktem wyjścia wszystkich dalszych działań. Zlecając usługę montażu doświadczonemu kamieniarzowi będziesz mieć pewność, że kolejne etapy prac przebiegną równie sprawnie, jak te omówione w poprzednim artykule.

Układ schodów granitowych – mnogość konstrukcji

Kluczem powodzenia wszelkich działań wieńczących, dotyczących realizacji związanych ze schodami granitowymi, jest skrupulatne przestrzeganie wytycznych, zawartych w projekcie. Rodzajów schodów jest wiele, natomiast doświadczony kamieniarz zainstaluje odpowiednio całość, niezależnie od tego, czy zadanie obejmuje:

  • schody na konstrukcji betonowej, czyli takie, pod które fundament jest już przygotowany i często występuje w funkcji schodów tymczasowych,
  • schody samonośne – nie posiadają tak rozbudowanej podwaliny, jak pełna konstrukcja betonowa, lecz często jest to betonowy stelaż przytwierdzony do ściany,
  • pojedyncze stopnie – konstrukcja wyłącznie ze stopniami poziomymi, bez pionowych podstopni, lecz często z tzw. listwą bezpieczeństwa pod każdym stopniem.
MASZ JAKIEŚ PYTANIA?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Obłożenie schodów granitem lub profesjonalne zamocowanie stopni do uprzednio przygotowanej konstrukcji to pewność, że schody będą spełniać swoje zadanie przez lata.

Montaż schodów – etap właściwy

Gdy konstrukcja została już przygotowana w Twoim domu lub na zewnątrz, a z zakładu kamieniarskiego przyjechały gotowe schody lub stopnie, rozpoczyna się końcowa część prac. Na odpowiednio przygotowaną powierzchnię betonową lub na specjalne wsporniki montowane są wszystkie elementy z zachowaniem szczególnej ostrożności. Istotne znaczenie mają tutaj:

  • maszyny – często niezbędne do przenoszenia najcięższych elementów, ponieważ granit jest kamieniem ciężkim, a jego niekontrolowane przemieszczanie zakończone upadkiem oznacza zazwyczaj nieodwracalne szkody,
  • narzędzia – prawidłowe dociśnięcie poszczególnych stopni, wyrównanie całości oraz zabezpieczenie przed przesuwaniem to również istotna cecha profesjonalnego montażu,
  • preparaty – specjalne zaprawy przeznaczone do mocowania powierzchni kamiennych oraz profesjonalne kleje działają skutecznie, lecz nie powodują wypaczeń i odbarwień.

W zależności od rodzaju schodów granitowych, rodzaju zastosowanych preparatów oraz warunków, w jakich następuje wiązanie kleju lub zaprawy, gotowe schody można zacząć użytkować po około 2 dniach, natomiast o szczegółach zawsze poinformuje Cię kamieniarz po zakończeniu prac.

Przeczytaj także: Zleć kamieniarzowi wykonanie schodów granitowych. Część 1.

Ekskluzywne schody granitowe Rzeszów

Matowienie schodów granitowych przeznaczonych na zewnątrz

Olśniewający blask polerowanego granitu to cecha wyróżniająca ten rodzaj kamienia i pożądana we wnętrzach pomieszczeń, natomiast schody granitowe na zewnątrz powinny być odpowiednio zmatowione. Zapobiegnie to przypadkowym poślizgnięciom, a granit zachowa swój unikalny wygląd, mimo że bez tak efektownego lśnienia. Kamieniarskie metody to:

  • płomieniowanie – powierzchnie blatów kamiennych traktowane są strumieniem gorącego powierzchnia, pod którego wpływem część kryształków ulega stopieniu, tworząc szorstką warstwę wierzchnią,
  • piaskowanie – silny strumień piasku pod ciśnieniem i pod odpowiednim kątem wyrzucany jest z maszyny dla zmatowienia powierzchni granitu,
  • groszkowanie – metoda najbardziej radykalna, z użyciem maszyny zwanej groszkownikiem i specjalnych tarcz szlifierskich.

Niezależnie od metody, efekt jest wystarczający do zabezpieczenia stopni, co ma znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy schody są wilgotne od deszczu lub śniegu.

Ustalenia związane ze schodami granitowymi – to ważne

Warto już podczas pierwszej rozmowy ustalić jak najwięcej szczegółów, aby wybrany przez Ciebie zakład kamieniarski wykonał dokładnie takie schody granitowe, jakie będą w optymalny sposób dopełniać wnętrze Twojego domu lub prowadzić do niego z zewnątrz. Szukając solidnego kamieniarza skontaktuj się z nami lub odwiedź nasz zakład stolarski w Rzeszowie. Z chęcią pokażemy Ci nasze przykładowe realizacje.

Postaw na wysoką jakość schodów granitowych, wybierz profesjonalistów.Zapraszamy do aktualności oraz kontaktu mailowego i telefonicznego